Otváracie hodiny: Pondelok až Sobota od 16:00 do 20:00 hod

Parom Blud 14° 0,5l plechovka

Kód: 1116
Neohodnotené
Značka: Parom
€4,35 / ks
Skladom

Parom Blud 14° - toto pivo je vyrobené v štýle Brut India Pale Ale.

Detailné informácie

Podrobný popis

Parom Blud 14° - Blud je staroslovanský duch, ktorý žil v lese a spôsoboval dezorientáciu a poblúdenie u ľudí. Toto pivo je vyrobené v štýle Brut India Pale Ale. Jedná sa o nový pivný štýl, ktorý vznikol v roku 2017 v USA. Ide o úplné prekvasené, “suché” pivo svetlej farby s takmer nulovým zvyškovým cukrom, čím sa stáva veľmi ľahkým a ľahko piteľným. Výrazne vyniká ovocná a citrusová chuť a vôňa chmeľov. Je viac nasýtené, je to niečo ako suché “pivo-champagne”.

Stupňovitosť: 14°
Obsah alkoholu: 7,2% obj.


V prípade akýchkoľvek dodatočných otázok nás neváhajte kontaktovať.

Dodatočné parametre

Kategória: Slovenské remeselné pivo - 14°
Krajina pôvodu: Slovenská Republika
Výrobca: Parom
Pivný štýl: IPA
Druh piva: Remeselné
Obsah alkoholu: 7 - 8 %
Stupňovitosť: 14°
Filtrácia: Nefiltrované
Pasterizácia: Nepasterizované
Slad: Plzenský
Chmel: Amarilo, Yellow Sub, Mandarina Bavaria, Harletau Blanc
Farba: Svetlé
Balenie: Plechovka 0,5l – Nevratné

unnamed-3

Tento malý pivovar začínal pred niekoľkými rokmi s uvarením prvej várky piva doma v kuchyni. Roky varenia piva a experimentovanie, tak priniesli kočovný pivovar PAROM, ktorý sa snaží ponúknuť pivá vyrábané len z najkvalitnejších surovín.

A prečo PAROM?
"Pretože máme radi Slovensko, slovenskú a slovanskú históriu a chceme ľudom, ktorí budú piť naše pivo ponúknuť aspoň kúsok z tejto nepochybne bohatej histórie v takejto ľahkej podobe spojenej so zábavou pri vychutnávaní zlatistého moku.

A na úvod pár slov kto to PAROM vlastne je...

V staroslovanskej mytológii je to vládca bohov, je bohom búrky, blesku a hromu, ochranca pred zlým a symbol spravodlivosti. U východných Slovanov je známy pod menom Perún, na území Slovenska ako PAROM. V prírode ho symbolizuje dub ako najsilnejší zo všetkých stromov aj vďaka tomu, že do dubov udrie najviac bleskov.

Symbolom Paromovej (Perúnovej) vlády je plamenná hromová sekera (dostal ju do daru od svojho otca Roda), ktorú ak hodí, zaznie hrom, a rovnako aj luk, z ktorého vystreľuje blesky.
Skoro na jar prichádza na pomoc slnku (Koliadovi) a od svojho zrodenia počas Zimného slnovratu vedie stály zápas s nepriateľskými živlami, ktoré premáha až na jar a oslobodzuje zem. Preto mu je ako jeden zo sviatkov zasvätený sviatok Hromníc, keď počas neho po zimnom odpočinku znovu začína vládnuť (objavujú sa prvé búrky). Na jar pripravuje čarovný nápoj živej vody, ktorý leje na zem v podobe jarných dažďov.

Parom ako vládca na Zemi obdaruváva ľudí životom a silou, ale aj trestá za ich viny. Dohliada aj na dodržiavanie zákonov na zemi.
Z dní mu je zasvätený štvrtý deň týždňa - PERENDAN (Perúnov deň). Podobne je tomu aj u Germánov - Thursday (Thorov deň), Donnerstag (Donnarov deň) a u Románov - Dies Iovis/Jeudi (Jupiterov deň)."

Viac nájdete tu!

flase_3_web