Otváracie hodiny: Pondelok až Sobota od 16:00 do 20:00 hod

Parom Kračún 15° 0,5l plechovka

Kód: 421
Neohodnotené
Značka: Parom
€4,35 / ks
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Parom Kračún 15° - svetlé pivo vyrobené na spôsob mliečneho stoutu s výraznou vôňou kávy a bohatou chuťou, v ktorej dominuje káva doplnená jemnými tónmi čokolády a vanilky.

Detailné informácie

Podrobný popis

Parom Kračún 15° - svetlé pivo vyrobené na spôsob mliečneho stoutu s výraznou vôňou kávy a bohatou chuťou, v ktorej dominuje káva doplnená jemnými tónmi čokolády a vanilky.

Kračúň – staroslovanské obdobie Vianoc sláviace v období zimného slnovratu, hlavnými symbolmi ktorého bolo Slnko a pálenie ohňa.

Stupňovitosť: 15,5 °
Obsah alkoholu: 6,2 %


V prípade akýchkoľvek dodatočných otázok nás neváhajte kontaktovať.

Dodatočné parametre

Kategória: Slovenské remeselné pivo - 15°
Krajina pôvodu: Slovenská Republika
Výrobca: Parom
Pivný štýl: Stout/Porter
Druh piva: Remeselné
Obsah alkoholu: 6 - 7 %
Stupňovitosť: 15°
Filtrácia: Nefiltrované
Pasterizácia: Nepasterizované
Slad: Pale Ale, Ovsenné vločky, Caramalt
Chmel: Willamette
Farba: Polotmavé
Balenie: Plechovka 0,5l – Nevratné
Položka bola vypredaná…

unnamed-3

Tento malý pivovar začínal pred niekoľkými rokmi s uvarením prvej várky piva doma v kuchyni. Roky varenia piva a experimentovanie, tak priniesli kočovný pivovar PAROM, ktorý sa snaží ponúknuť pivá vyrábané len z najkvalitnejších surovín.

A prečo PAROM?
"Pretože máme radi Slovensko, slovenskú a slovanskú históriu a chceme ľudom, ktorí budú piť naše pivo ponúknuť aspoň kúsok z tejto nepochybne bohatej histórie v takejto ľahkej podobe spojenej so zábavou pri vychutnávaní zlatistého moku.

A na úvod pár slov kto to PAROM vlastne je...

V staroslovanskej mytológii je to vládca bohov, je bohom búrky, blesku a hromu, ochranca pred zlým a symbol spravodlivosti. U východných Slovanov je známy pod menom Perún, na území Slovenska ako PAROM. V prírode ho symbolizuje dub ako najsilnejší zo všetkých stromov aj vďaka tomu, že do dubov udrie najviac bleskov.

Symbolom Paromovej (Perúnovej) vlády je plamenná hromová sekera (dostal ju do daru od svojho otca Roda), ktorú ak hodí, zaznie hrom, a rovnako aj luk, z ktorého vystreľuje blesky.
Skoro na jar prichádza na pomoc slnku (Koliadovi) a od svojho zrodenia počas Zimného slnovratu vedie stály zápas s nepriateľskými živlami, ktoré premáha až na jar a oslobodzuje zem. Preto mu je ako jeden zo sviatkov zasvätený sviatok Hromníc, keď počas neho po zimnom odpočinku znovu začína vládnuť (objavujú sa prvé búrky). Na jar pripravuje čarovný nápoj živej vody, ktorý leje na zem v podobe jarných dažďov.

Parom ako vládca na Zemi obdaruváva ľudí životom a silou, ale aj trestá za ich viny. Dohliada aj na dodržiavanie zákonov na zemi.
Z dní mu je zasvätený štvrtý deň týždňa - PERENDAN (Perúnov deň). Podobne je tomu aj u Germánov - Thursday (Thorov deň), Donnerstag (Donnarov deň) a u Románov - Dies Iovis/Jeudi (Jupiterov deň)."

Viac nájdete tu!

flase_3_web