Otváracie hodiny: Pondelok až Sobota od 16:00 do 20:00 hod

Pivo ku grilu alebo Pár tipov, ako pri grilovačke nezostať smädný

 man grilling outdoor

Tak a je to tu. Síce pohľad z okna vraví niečo iné, faktom je, že prišla jar a s ňou spojené aktivity vonku, v záhrade či v prírode. Obľúbenou činnosťou v tomto období je grilovanie, BBQ a garden party, ako aj pobyty v prírode pri ohni a opekanie. Veď prečo aj nie? Máme čo za posledný rok dobiehať. 

Máme za sebou rok dlhý a všetkým nám chýbajú stretnutia s ľuďmi, ktorých máme radi. A práve chvíle strávené pri spoločnej príprave ohňa i jednoduchého jedla sa nám mnohým v tomto čase javia ako najpríjemnejšie. Je najvyšší čas zabudnúť na nepríjemné momenty, obmedzenia a zákazy a užiť si to krásne. Možností je veľa a každý si vyberie to svoje. Grilovanie na balkóne, terase, či na záhrade rodinného domu alebo len to najjednoduchšie - opekanie špekačiek nad pahrebou, kdesi v lese. No, veď čo môže byť lepšie, ako spoločná príprava výbornej bašty pri družnej debate a zábave?! Asi už len to, aby ste pri tom nezostali smädní.

Najuniverzálnejší sociálny lubrikant je pivo - ideálna kombinácia na neopakovateľné chvíle. A na správnu aktivitu je potrebné vybrať to správne pivo. 

Do lesa, isto vyhrá pivo balené v PET fľašiach, či pollitrové plechovkové pivo - podchladené a zaizolované v termo-taške uložené na dne ruksaku vydrží studené aj niekoľko hodín. Naopak, ak grilujete na balkóne či terase a ste len pár krokov od chladničky, zvolíte tradičné sklenené fľaše. No ale, ak sa víkend spojí s krásnym počasím, čo je zaiste dôvodom na oslavu, a ku grilu prizvete viacero ľudí, iste stojí za zváženie ešte jedna alternatíva, a to prenájom výčapného zariadenia a zakúpenie sudového piva.

V ponuke morepiva.sk sú 15, 30, 50 litrové sudy piva. Na pár klikov si ľahko vyberiete z aktuálnej ponuky sudov - ležiakov, takmer väčšiny našich veľkých pivovarov.  Avšak ak preferujete vrchne kvasené remeselné pivo, určite neodídete naprázdno. V aktuálnej ponuke sudov - ALE nájdete najpredávanejšie.

Sudové pivo - ležiaky*

  • Svijany Máz 11°
  • Polička 12°
  • Poutník Extra Chmel. 12°
  • Dudák 11°
  • Wywar Jozef II 10°
  • Kamenice 11°

Sudové pivo - ALE*

  • Wywar Porch Punker APA 12°
  • Wywar Porch Punker APA 12°
  • Nachmelená Opica IPA 14°
  • Nachmelená Opica APA 12°

  *aktuálna ponuka sa može v sezóne meniť

K sudovému pivu neodmysliteľne patrí pípa, no ak nemáte priestor pre dostatočné chladenie suda, určite oceníte výčapné zariadenie už pri prvom glgu čerstvo načapovaného piva. Obsluha zariadenia je veľmi jednoduchá a vlastne každý hosť si môže svoje pivo načapovať sám. Staňte sa hrdinom večera! Nielen kvôli neporovnateľnej sviežosti čerstvo načapovaného piva, ale aj pre príjemné zážitky všetkých zúčastnených.

four wine glasses filled with liquid on wooden tray selective focus photography

Pozvite priateľov, susedov, či rodinu k sebe alebo na spoločný výlet do prírody, náš Pivný kuriér sa už o dopravu piva postará za vás. Sústreďme sa tento rok na to krásne čo nám život prináša a užívajme si spoločnosť blízkych i ľudí.

 

Prejsť do e-shopu

 

 

Autor: Martin Varga, Foto: https://unsplash.com/, Video: https://tenor.com/