Otváracie hodiny: Pondelok až Sobota od 16:00 do 20:00 hod

Stupavar 11tečka 1l pet

Kód: 600
Neohodnotené
Značka: Stupavar
€3,60 / ks
Skladom

Stupavar 11tečka 1l pet - svetlý ležiak plzenského typu uvarený z jačmenného sladu s výraznou chuťou a vôňou žateckého chmeľu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Dobrého sládka nepoznáte podľa toho akú uvarí IPU, ale podľa toho, aký uvarí ležiak. V ňom sa chyby ťažko skrývajú.

11tečka od Stupavaru  je pivo ktoré môžem s kľudným svedomím komukoľvek odporučiť. Toto pivo pochádza ešte z domovaričských začiatkov chalanov zo Stupavaru. Odvtedy zaznamenalo len drobné zmeny. Pivo je vyladené, uhladené, horké Práve tak, Ako to máme radi. Či už si chceš spríjemniť deň jedným pivkom alebo si si sadol k pivu na celý večer, 11tečka je skvelá voľba. Stupňovitosť: 11 °
Obsah alkoholu: 4,4 %
Typ piva: svetlý ležiak plzenského typu


V prípade akýchkoľvek dodatočných otázok nás neváhajte kontaktovať.

Dodatočné parametre

Kategória: Slovenské remeselné pivo - 11°
Krajina pôvodu: Slovenská Republika
Výrobca: Stupavar
Pivný štýl: Ležiak
Druh piva: Remeselné
Obsah alkoholu: 4 – 5 %
Stupňovitosť: 11°
Filtrácia: Nefiltrované
Pasterizácia: Nepasterizované
Slad: Jačmenný slad
Chmel: Saaz
Farba: Svetlé
Balenie: Nevratná fľaša PET 1l

Stupavar logo 2

Pivovar Stupavar

Na začiatku bola chuť na pivo, pivo znamenité, nie mydlové. S týmto prístupom sa naštartovala skupina okolo Stupavaru pre domovaričskú dráhu piva. Výsledkom boli rôzne ocenenia v súťažiach pre domovaričov na Slovensku a v Čechách. V roku 2012 sa myšlienka postupného rozširovania domovaričskej základne premostila nákupom technológie zo zaniknutého pivovaru v Trenčíne na seriózny remeselný pivovar o ročnom výstave cca 1700 hl.

Zoskupením správnych ľudí z výroby piva, administratívy a každodennej operatívy má pivovar Stupavar šesť spoločníkov, ktorí spustili oficiálnu výrobu piva v Januári 2013. Hneď v prvom roku pôsobenia nás potešil záujem verejnosti a nielen laickej ale aj odbornej výsledkom čoho boli tri ocenenia pivovarníckej asociácie malých a nezávislých pivovarov na Slovensku v troch ketégóriach: Pivovar roka 2013, Objav roka 2013 a Sládek roka 2013. Od tohoto obdobia má Stupavar už viac ako desiatku receptúr na spodne aj horne kvasené pivá, ktoré distribuuje do podnikov na výčap alebo svojej podnikovej predajne. V roku 2016 prešiel pivovar rozširovaním technológie, čoho výsledkom je zdvojnásobenie výroby na rovnakej ploche s rozšírením výroby pre horne kvasené piva.

Pivovar Stupavar sa podieľa na organizovaní Pivného festivalu v Zámockom parku vStupave a prináša tým do mesta aj nové Slovenské a České pivovary pri príležitosti založenia pivovaru v prvý Júnový víkend.Zároveň pri príležitosti Dňov Zelá v Stupave organizuje pivovar „Deň otvorených dverí“ pre širokú verejnosť s riadenými prehliadkami pivovaru.

Stupavar-Fľaše