Otváracie hodiny: Pondelok až Sobota od 16:00 do 20:00 hod

Stupavar FestivAle 11° 0,5l

Kód: 612
Neohodnotené
Značka: Stupavar
€2,20 / ks
Skladom

Stupavar FestivAle 11° 0,5l - svetlé vrchne kvasené pivo typu  session IPA, pitelné nielen na festivaloch, uvarené použitím chmeľu Chinnook, ktorý je typický svojou arómou, ktorá má tóny grapefruitu, korenia a borovice.

Detailné informácie

Podrobný popis

 

FestivAle  je typickým predstaviteľom piva typu sassion ipa. Tieto ľahké letné Ipy sú populárne počas celého roka,  nie len keď teplota vystúpa nad 30 stupňov .U nás v pivoté ke ide o najpredávanejší kus zo všetkých ejlov zo Stupavaru. Ľahký svieži voňavý a poriadne horký .

Jeden je málo.


Stupňovitosť: 11°
Obsah alkoholu: 4,4 %
Typ piva: svetlé vrchne kvasené pivo


V prípade akýchkoľvek dodatočných otázok nás neváhajte kontaktovať.

Dodatočné parametre

Kategória: Slovenské remeselné pivo - 11°
Krajina pôvodu: Slovenská Republika
Výrobca: Stupavar
Pivný štýl: IPA, session IPA
Druh piva: Remeselné
Obsah alkoholu: 4 – 5 %
Stupňovitosť: 11°
Filtrácia: Nefiltrované
Pasterizácia: Nepasterizované
Slad: Pale Ale
Chmel: Chinook
Farba: Svetlé
Balenie: Nevratná fľaša, sklo 0,5l

Stupavar logo 2

Pivovar Stupavar

Na začiatku bola chuť na pivo, pivo znamenité, nie mydlové. S týmto prístupom sa naštartovala skupina okolo Stupavaru pre domovaričskú dráhu piva. Výsledkom boli rôzne ocenenia v súťažiach pre domovaričov na Slovensku a v Čechách. V roku 2012 sa myšlienka postupného rozširovania domovaričskej základne premostila nákupom technológie zo zaniknutého pivovaru v Trenčíne na seriózny remeselný pivovar o ročnom výstave cca 1700 hl.

Zoskupením správnych ľudí z výroby piva, administratívy a každodennej operatívy má pivovar Stupavar šesť spoločníkov, ktorí spustili oficiálnu výrobu piva v Januári 2013. Hneď v prvom roku pôsobenia nás potešil záujem verejnosti a nielen laickej ale aj odbornej výsledkom čoho boli tri ocenenia pivovarníckej asociácie malých a nezávislých pivovarov na Slovensku v troch ketégóriach: Pivovar roka 2013, Objav roka 2013 a Sládek roka 2013. Od tohoto obdobia má Stupavar už viac ako desiatku receptúr na spodne aj horne kvasené pivá, ktoré distribuuje do podnikov na výčap alebo svojej podnikovej predajne. V roku 2016 prešiel pivovar rozširovaním technológie, čoho výsledkom je zdvojnásobenie výroby na rovnakej ploche s rozšírením výroby pre horne kvasené piva.

Pivovar Stupavar sa podieľa na organizovaní Pivného festivalu v Zámockom parku vStupave a prináša tým do mesta aj nové Slovenské a České pivovary pri príležitosti založenia pivovaru v prvý Júnový víkend.Zároveň pri príležitosti Dňov Zelá v Stupave organizuje pivovar „Deň otvorených dverí“ pre širokú verejnosť s riadenými prehliadkami pivovaru.

Stupavar-Fľaše