Otváracie hodiny: Pondelok až Sobota od 16:00 do 20:00 hod

Stupavar Jantar 12° 1l pet

Kód: 601
Neohodnotené
Značka: Stupavar
€3,40 / ks
Skladom

Stupavar Jantar 12° 1l pet - polotmavý ležiak uvarený z jačmenného sladu jantárovej farby s jemnou karamelovou chuťou sladu doplnenou korenistými vôňami a chuťami chmeľu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Stupavar Jantar 12° 1l pet - polotmavý ležiak uvarený z jačmenného sladu jantárovej farby s jemnou karamelovou chuťou sladu doplnenou korenistými vôňami a chuťami chmeľu.


Stupňovitosť: 12°
Obsah alkoholu: 4,8 %
Typ piva: polotmavý ležiak bavorského typu


V prípade akýchkoľvek dodatočných otázok nás neváhajte kontaktovať.

Dodatočné parametre

Kategória: Slovenské remeselné pivo - 12°
Krajina pôvodu: Slovenská Republika
Výrobca: Stupavar
Pivný štýl: Ležiak
Druh piva: Remeselné
Obsah alkoholu: 4 – 5 %
Stupňovitosť: 12°
Filtrácia: Nefiltrované
Pasterizácia: Nepasterizované
Slad: Plzenský, Karamelový
Chmel: Žatecký chmel, Saaz
Farba: Polotmavé
Balenie: Nevratná fľaša PET 1l

Stupavar logo 2

Pivovar Stupavar

Na začiatku bola chuť na pivo, pivo znamenité, nie mydlové. S týmto prístupom sa naštartovala skupina okolo Stupavaru pre domovaričskú dráhu piva. Výsledkom boli rôzne ocenenia v súťažiach pre domovaričov na Slovensku a v Čechách. V roku 2012 sa myšlienka postupného rozširovania domovaričskej základne premostila nákupom technológie zo zaniknutého pivovaru v Trenčíne na seriózny remeselný pivovar o ročnom výstave cca 1700 hl.

Zoskupením správnych ľudí z výroby piva, administratívy a každodennej operatívy má pivovar Stupavar šesť spoločníkov, ktorí spustili oficiálnu výrobu piva v Januári 2013. Hneď v prvom roku pôsobenia nás potešil záujem verejnosti a nielen laickej ale aj odbornej výsledkom čoho boli tri ocenenia pivovarníckej asociácie malých a nezávislých pivovarov na Slovensku v troch ketégóriach: Pivovar roka 2013, Objav roka 2013 a Sládek roka 2013. Od tohoto obdobia má Stupavar už viac ako desiatku receptúr na spodne aj horne kvasené pivá, ktoré distribuuje do podnikov na výčap alebo svojej podnikovej predajne. V roku 2016 prešiel pivovar rozširovaním technológie, čoho výsledkom je zdvojnásobenie výroby na rovnakej ploche s rozšírením výroby pre horne kvasené piva.

Pivovar Stupavar sa podieľa na organizovaní Pivného festivalu v Zámockom parku vStupave a prináša tým do mesta aj nové Slovenské a České pivovary pri príležitosti založenia pivovaru v prvý Júnový víkend.Zároveň pri príležitosti Dňov Zelá v Stupave organizuje pivovar „Deň otvorených dverí“ pre širokú verejnosť s riadenými prehliadkami pivovaru.

Stupavar-Fľaše