Otváracie hodiny: Pondelok až Sobota od 16:00 do 20:00 hod

Žatec Celia 11° Bez Lepku 0,5l

Kód: FL-ZC-11
Neohodnotené
Značka: Žatec
€1,40 / ks
Skladom

Cena piva: 1,40 € + 0,13 Vratný obal – Celkom 1,53 €
- Pre viac informácii KLIKNITE TU!
- Ak chcete KÚPIŤ FĽAŠU!

Žatec Celia 11° Bez Lepku 0,5l - je bezlepkové pivo, ktoré bolo vyrobené na základe technického riešenia Výskumného ústavu pivovarského a sladárskeho v Prahe, ktorého predmetom je spôsob výroby piva pre osoby trpiace celiakiou a tých, ktorí musia dodržovať bezlepkovú diétu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Žatec Celia 11° Bez Lepku 0,5l - je bezlepkové pivo, ktoré bolo vyrobené na základe technického riešenia Výskumného ústavu pivovarského a sladárskeho v Prahe, ktorého predmetom je spôsob výroby piva pre osoby trpiace celiakiou a tých, ktorí musia dodržovať bezlepkovú diétu. K výrobe tohto piva sa používajú úplne rovnaké suroviny, ako k výrobe bežného českého piva: voda, jačmenný slad a žatecký chmel. Obsah lepku u piva CELIA je pod hranicou 0,5 mg/100ml. Unikátne je na tomto pive to, že si úplne nesie vlastnosti typického českého ležiaka, ku ktorému patrí zlatistá farba, príjemná sladová vôňa, harmónia chuti, b ktorej je zladená počiatočná sladkosť s doznievajúcou lahodnou horkosťou. Charakteristickou vlastnosťou je výrazná penivosť.

Obsah alkoholu: 4,5 %
Stupňovitosť: 11°


V prípade akýchkoľvek dodatočných otázok nás neváhajte kontaktovať.

Dodatočné parametre

Kategória: Fľaškové pivo - 11°
Krajina pôvodu: Česká Republika
Výrobca: Žatec
Pivný štýl: Ležiak
Druh piva: Priemyselné
Obsah alkoholu: 4 – 5 %
Stupňovitosť: 11°
Filtrácia: Filtrované
Pasterizácia: Pasterizované
Slad: Humnový jačmenný slad
Chmel: Žatecký chmel, Chmelové extrakty, Sládek
Farba: Svetlé
Balenie: Vratná fľaša, sklo – 0,5l (0,13€)

zatec logo

Pivovar Žatec

Žatecký pivovar bol založený v roku 1800 a na konci 19. storočia sa mu celkom dobre darilo na pivných výstavách. Po roku 1948 bol znárodnený a spadal postupne pod niekoľko národných podnikov z rôznych regiónov. Po revolúcii, postupne vystriedal niekoľkých majiteľov a až v roku 2001 sa jeho majiteľom stal anglický majiteľ a začal do pivovaru investovať. Od roku 2014 je v spoluvlastníctve Carlsberg. Pivovar produkuje pivo pod rôznymi značkami, z ktorých aktuálne najpopulárnejšia je Siedmy schod. Vyrába aj bezlepkové pivá pod značkou Celi.

388_2016-pivovar-zatec-3