Otváracie hodiny: Pondelok až Sobota od 16:00 do 20:00 hod

Parom

unnamed-3

Tento malý pivovar začínal pred niekoľkými rokmi s uvarením prvej várky piva doma v kuchyni. Roky varenia piva a experimentovanie, tak priniesli kočovný pivovar PAROM, ktorý sa snaží ponúknuť pivá vyrábané len z najkvalitnejších surovín.

A prečo PAROM?
"Pretože máme radi Slovensko, slovenskú a slovanskú históriu a chceme ľudom, ktorí budú piť naše pivo ponúknuť aspoň kúsok z tejto nepochybne bohatej histórie v takejto ľahkej podobe spojenej so zábavou pri vychutnávaní zlatistého moku.

A na úvod pár slov kto to PAROM vlastne je...

V staroslovanskej mytológii je to vládca bohov, je bohom búrky, blesku a hromu, ochranca pred zlým a symbol spravodlivosti. U východných Slovanov je známy pod menom Perún, na území Slovenska ako PAROM. V prírode ho symbolizuje dub ako najsilnejší zo všetkých stromov aj vďaka tomu, že do dubov udrie najviac bleskov.

Symbolom Paromovej (Perúnovej) vlády je plamenná hromová sekera (dostal ju do daru od svojho otca Roda), ktorú ak hodí, zaznie hrom, a rovnako aj luk, z ktorého vystreľuje blesky.
Skoro na jar prichádza na pomoc slnku (Koliadovi) a od svojho zrodenia počas Zimného slnovratu vedie stály zápas s nepriateľskými živlami, ktoré premáha až na jar a oslobodzuje zem. Preto mu je ako jeden zo sviatkov zasvätený sviatok Hromníc, keď počas neho po zimnom odpočinku znovu začína vládnuť (objavujú sa prvé búrky). Na jar pripravuje čarovný nápoj živej vody, ktorý leje na zem v podobe jarných dažďov.

Parom ako vládca na Zemi obdaruváva ľudí životom a silou, ale aj trestá za ich viny. Dohliada aj na dodržiavanie zákonov na zemi.
Z dní mu je zasvätený štvrtý deň týždňa - PERENDAN (Perúnov deň). Podobne je tomu aj u Germánov - Thursday (Thorov deň), Donnerstag (Donnarov deň) a u Románov - Dies Iovis/Jeudi (Jupiterov deň)."

Viac nájdete tu!

flase_3_web

4 položiek celkom
Parom Blud 14° 0,7l
€4,90

Parom Blud 14° - toto pivo je vyrobené v štýle...

1116
Parom Kračún 15° 0,7l
€4,90

Parom Kračún 15° - svetlé pivo vyrobené na spôsob...

421
Parom Lugales 11° 0,7l
€4,90

Parom Lugales 11° – IPA svetlej zlatej farby s...

581
PIPA 2 - Parom Lugales Session IPA 11° 1l
€7,30 –18 %
€6

Parom Lugales Session IPA 11° 1l – IPA svetlej zlatej...

PIPA2

Stránka 1 z 1 - 4 položiek celkom